جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ویلای کردان

کردان روستایی سرسبز و خوش آب و هوا واقع در اطراف کرج است. پروژه ویلایی خانه معماری ملک زادگان در این موقعیت مکانی قرار دارد.

پدر و مادر خانواده به دنبال ثابت ماندن ریشه های سنتی خود و جوانان خانه به دنبال فضایی مدرن بودند. در نتیجه تیم طراحی ما بعد از چند جلسه شنیدن پیشنهادات کارفرما، از تلفیق دو سبک معماری مدرن و کلاسیک استفاده کرد و با طراحی و اجرای یک سرسرا مرزی بین این دو سبک ایجاد کرد.

فضای نشیمن به دلیل دسترسی مستقیم به بالکن و نزدیکی به آشپزخانه به سبک مدرن اختصاص داده شد. به دلیل استفاده از رنگ زرد در مبلمان و  ایجاد کنترل کنتراست رنگ‌ها در این فضا، از رنگهای روشن مانند خاکستری و نقره ای با توناژ های متفاوت برای دیوار، سقف و سایر عناصر کارکردی استفاده شد.

از تغییرات پر اهمیت در این فضا، می توان به یکپارچه شدن آشپزخانه و نشیمن اشاره کرد.

بعد از گذر از سرسرا وارد فضای کلاسیک این ویلا می‌شویم. سبک کلاسیک علاوه بر شیک بودن، فضای گرم و جذاب را القا می‌کند. در این فضا طبق خواسته پدر و مادر المان هایی همچون گرامافون، میز، تلویزیون، بوفه و ست مبلمان حفظ و چیدمان شد. مبلمان با تغییر روکش و با به کارگیری رنگ طوسی و رگه های قهوه ای باعث همخوانی با محیط مدرن گردید. در سبک کلاسیک از رنگ های خنثی استفاده می شود که از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت، اتحاد و قدرت را برانگیخته می‌کند. رنگ قهوه ای یکی از رنگ های خنثی است که در کاغذ دیواری این فضا به کار برده شده است. از دیگر طراحی های این پروژه می توان به طراحی اتاق مستر و اتاق مهمان با توجه به علایق کارفرما اشاره کرد.

اطلاعات پروژه

مشتری :

ویلای کردان

خدمات :

طراحی و اجرا

تاریخ :

1398

پروژه ها