جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رستوران افرا

پروژه افرا، یک رستوران مراکشی‌ است که کارفرمای پروژه به دنبال ایجاد محیطی بود که مشتریان از معماری روتین شهر دور شده و فضایی متفاوت را تجربه کنند.

قسمتی از فضای این رستوران به عنوان بخش VIP طراحی شد تا مهمانان و مراجعینِ ویژه رستوران، سرویس خاصِ خود را در محیطی اختصاصی دریافت کنند. همچنین برای نزدیکی هر چه بیشتر به حال و هوای معماری مغربی، از طاق‌های موریش یا همان طاق مورب مراکشی و نیز گلدان بزرگ و لوستر آویز مراکشی در گوشه بخش VIP استفاده شد. از نقاط عطف این پروژه میتوان به دیوایدر چوبی اشاره کرد. این دیوایدر توسط شیشه‌های طرح داری که داخل قاب های چوبی تعبیه شده‌اند، محیط را بیش از پیش به صورت یکپارچه درآورده است.

با چرخشی اندک در فضا میتوان رنگ صدفی را در مبلمان و میزها دید که به تنهایی سبب آرامش مشتریان می‌شود. همچنین رد گرمِ چوب و دست نوشته‌های فارسی-عربی در قاب پرده نمایان است.

در گوشه‌ای از رستوران در کنار لوسترهای مراکشی، با جایگذاری تابلوهای نقاشی به سبک مدرن، ترکیبی ساختارشکن و در عین حال چشم نواز ایجاد شده است.

از نگاه تیم ما، یکی از المان‌های مهم در طراحی فضای رستوران، به کار بردن گیاه است تا بتوان فضا را مطبوع‌‌تر و انرژی را در آن جاری کرد. البته در کنار قرار دادن گیاهان، با تلفیق کفپوش چوبی و دیوارپوش آجری سعی در حفظ زیبایی بصری فضا نیز شده است.

اطلاعات پروژه

مشتری :

خدمات :

طراحی

تاریخ :

1397

پروژه ها